Nový školní rok jsme zahájili i s naším Žďáráčkem. Zatím si užíváme času venku než nás zanedlouho zažene tma do klubovny.

Chodíme na hřiště, na procházky plné úkolů nebo i pouštět draky. Začátkem října budeme vyrábět podzimní dekorace s malou výstavkou u kaple. Dále je plánu výroba triček a pak už se pomalu zamyslíme nad adventním časem.

S jarním počasím začínáme opět trénovat na okrskovou hasičskou soutěž.

Před velikonecemi jsme udělali rekord v historii našeho kroužku. Poprvé byla na naší schůzce převaha kluků nad holkami :-)

Jednu naší únorovou schůzku jsme byli za pekaře - upekli jsme si valentýnské muffiny a docela se to podařilo. Taky jsem se chystali na dětský karneval a vyráběli jsme výzdobu.

Začátek roku jsme si společně zašli za zvířátky ke krmelci a dali jim něco na přilepšenou.

Během listopadu už pomalují začínají přípravy na vánoce, tvoříme dekorace a připravujeme se na malé vystoupení v 1.adventní neděli.

Tento týden si vyjdeme ještě na podzimní výlet na skalní vyhlídku zvanou Píďa na Podpohoř.

Začátek října byl pro nás ve znamení malé drakiády, kdy nás málem odnesl vítr.

Už jsme měli i hasičský sportovní trénink.

Letošní podzim jsme zahájili návštěvou žďárského teletníku, protože, ač jsme děti ze vsi, jsou nám tahle venkovská domácí zvířata už bohužel trochu cizí. Jen škoda, že nás nevyrazilo více.

My všichni žďáráčci jsme se společně rozloučili s pomalu končícími prázdninami a první sudou středu v září už se zase začneme scházet, trénovat, vyrábět, tvořit, navštěvovat, atp.

16.6. jsme navštívili výjezdovou stanici profesionálních hasičů v Mnichově Hradišti. Moc se nám tam líbilo. Vyzkoušeli jsme si spoustu zajímavých věcí, prohlédli celou stanici a taky se dozvěděli některé zajímavosti z pracovního života profesionálních hasičů.

Je fajn, že jsme si vyrazili téměř všichni členové Žďáráčku. (foto v galerii)

V okrskové soutěži jsme vybojovali bramborovou medaily a to 26.5. v Doubravě na Jizeranu

V květnu si trochu pohráváme s hasičským sportem. V červnu máme v plánu navštívit stanici profesionálních hasičů v M.H. a vyrazíme na výlet.

"Ukliďme Česko" k této celorepublikové akci jsme se připojili i my a uklízeli jsme Žďár. Výsledkem byly 3 pytle nasbíraných odpadků a budeme pokračovat 28.4. úklidem letního areálu za Žehrovkou.

Blíží se jaro a s ním i velikonoce, naše parta ze Žďáráčku nezahálí. Ve škaredém počasí stále něco tvoříme a vyrábíme (ukázky jsou postupně doplňovány do fotogalerie). Také máme za sebou minimaškarní 2018, který byl moc prima.

V prosinci Žďáráček absolvoval krásné vystoupení při rozsvěcení vánočního stromu, dále jsme se potkali na vánočním bruslení před Štědrým dnem a nyní už začínáme nový rok...na 1. letošní schůzce si vyrobíme dřevěné sněhuláky. (malá ukázka v dětské fotogalerii)

A je tu listopad a my už se začínáme těšit na vánoce.

Už jsme si vyrobili vánoční dekoraci a hlavně se připravujeme na naše malé adventní vystoupení v kapli při rozsvícení vánočního stromu.

Přijďte...děti ze Žďáráčku se na vás těší !

V květnu jsme trénovali na okrskovou soutěž, která proběhla v 27.5. a náš dětský tým se umístil na 3.místě. Gratulujeme !

Navštívili jsme záchrannou službu v Turnově - foto v naší dětské fotogalerii.

Žďáráčkovský maškarní minikarneval, spojený s oslavou MDŽ, se velmi zdařil. Poděkování za program patří našim nejstarším-Sáře Š a Hanče H.

Bobovačka, sáňkovačka

První letošní schůzka proběhla ve formě společné bobovačky na kopci u Olešnice. Akce byla zdařilá, i přesto, že  jsme byli všichni řádně vyválení ve sněhu, trochu mokří, trochu zmzlí, ale nadšení :-)

Vánoce pro zvířátka

Den před Štědrým dnem jsme společně zašli ke krmelci a donesli jsme nějaké dobroty pro zvířátka, aby měli něco na přilepšenou na svátky.

1.adventní neděle

Naše vánoční vystoupení v kapli na první adventní neděli je za námi. Děti byli moc šikovné. Spolupráce  s Lenkou a Jiřím Chladovými byla příjemná a výsledkem toho bylo povedené vánoční představení s pozitivními ohlasy. Tak zase za rok ...

sv.Barbora

V tomto týdnu jsme si s dětmi vyrazili s malým předstihem "Za Barborou". Na procházku jsme vyrazili od hasičárny, směr nám udávaly svíčky. Cestou jsme řešili vánoční kvízové otázky. Na posledním stanovišti jsme se dozvěděli, že Barboru opravdu uvidíme...  seděla na lavici "pod Bečkovic lípou".  Zazpívali jsme jí koledu a každý z nás  dostal nadílku v punčošce.  Do toho začlo krásně chumelit, bylo to přímo pohádkové.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.